Şokolad vegetarianlar üçün uyğundurmu?

Şokolad vegetarianlar üçün uyğundurmu?
Şokolad vegetarianlar üçün uyğundurmu?
Anonim

Şokolad özü bitkidən gəlir və buna görə də vegetarianlar və veganlar üçün uyğundur. Bununla belə, istehsal prosesi zamanı şokolad əsaslı məhsullara bu növ pəhrizlər üçün uyğun olmayan bəzi əlavələr və ya inqrediyentlər əlavə edilə bilər.

Vegeterianlar hansı şokoladı yeyə bilməz?

Bir çox marka şokolad zərdab gücündən istifadə edir, tərkibində rennet - kəsildikdən sonra dana mədəsindən çıxarılan çox istifadə edilən laxtalanma fermenti. Ağ və südlü şokoladın bu kateqoriyaya düşmə ehtimalı daha çoxdur.

Hansı şokoladlar vegetariandır?

Veqanlar badam, qurudulmuş meyvə və ya nanə iləşokoladdan ləzzət ala bilərlər, çünki bu əlavələr çox vaxt veqanlara uyğundur. Karamel, fıstıq yağı, truffle və ya şirniyyatla doldurulmuş şokoladlardan, xüsusilə vegan kimi qeyd edilmədikdə, onların tərkibində adətən süd məhsulları olduğundan qaçınılmalıdır. Bununla belə, bütün tünd şokoladlar bərabər yaradılmır.

Vegeterianlar hər hansı şokolad yeyə bilərmi?

Bu, kakao paxlasının şokoladda emalı zamanı digər inqrediyentlərin əlavə edilməsi ilə olur ki, bu da vegan və ya süddən azad pəhriz saxlayanlar üçün onu qəbuledilməz edə bilər. Yaxşı xəbər odur ki, şokolad vegetarian sayılır və bir çox tünd şokolad vegan sayılır. Ağacın gövdəsində Teobroma çiçəkləri.

Cadbury şokolad vegetariandır?

Müvafiq hallarda bizim məhsullarımız vegetarian simvolu daşıyır. Koşin, shellac, arı mumu, bal, süd məhsulları, yumurta və s. daxil olmaqla bütün heyvan mənşəli məhsullarda yoxdur.

Tövsiyə: